Wydrukowana treść pochodzi ze strony:
www.enigmatech.eu/serwis,faq.html

FAQ
1. Ile czasu trwa naprawa?
W większości przypadków to 2 dni robocze (dotyczy to sprzętu nie posiadającego gwarancji, prędkość naprawy sprzętu posiadającego gwarancję nie zależy od nas tylko od producenta i waha się od 14 do 28 dni roboczych), jeśli zależy Ci na ekspresowej naprawie, zadzwoń - dostosujemy się.
[Powrót do góry]

2. Czy otrzymam gwarancję na naprawę?
Wszystkie naprawy wykonywane w naszym serwisie są objęte gwarancją serwisową - długość gwarancji zależy od naprawianego uszkodzenia i rodzaju sprzętu. Gwarancja nie obejmuje instalowanego przez nas lub klienta oprogramowania użytkowego lub systemowego.
[Powrót do góry]

3. Twój komputer się zawiesza lub wolno pracuje ?
Winą tego stanu w 90% przypadków jest wina oprogramowania, duża ilość zainstalowanych aplikacji wpływa na wydajność Twojego systemu. Przyczyną może być zainfekowany komputer złośliwym oprogramowaniem lub "umierającym dyskiem twardym". W wielu przypadkach wystarczy dokładne wyczyszczenie systemu z nieporządanego oprogramowania lub reinstalacja systemu operacyjnego. Do dokładnej oceny przyczyny wolnego działania systemu lub jego zawieszania konieczne jest dostarczenie komputera do naszego serwisu.
[Powrót do góry]

4. Mój system nie uruchamia się, czy w przypadku naprawy stracę dane?
Jeśli zachodzi potrzeba reinstalacji systemu operacyjnego lub formatowania dysku twardego zawsze informujemy o tym klienta. Klient podejmuje decyzję czy mamy zabezpieczyć Jego dane. Wyjątkiem jest dysk twardy, który uległ uszkodzeniu, wtedy informujemy o tym klienta i przedstawiamy mu istniejące możliwości odzyskania danych. Zawsze zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych danych zanim dostarczą Państwo komputer lub laptopa do serwisu.
[Powrót do góry]

5. Czy należy czyścić komputer?
Oczywiście. Warstwy kurzu zalegające na wentylatorach mogą osłabiać wydajność systemu chłodzenia a nawet doprowadzić do awarii wentyaltora co może doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej, lub procesora. W przypadku laptopa jeśli zostaną zapchane otwory wentylacyjne może dojść do poważnych uszkodzeń. Jeśli twój komputer się przegrzewa, ma problemy z stabilnością lub głośno pracuje należy go wyczyścić, w tym celu należy go dostarczyć do naszego serwisu, w przypadku laptopów prosimy o zabranie ze sobą zasilacza.
[Powrót do góry]

6. Co to jest wirus, trojan jak mogę zainfekować Swój komputer?
Jest to rodzaj prostego programu komputerowego, ma tendencję do powielania się. Trojany to grupa złośliwego oprogramowania, która ma za zadanie wykradanie rozmaitych informacji z naszego komputera haseł itp. Najczęstszym źródłem jest internet lub sieci lokalne, wchodząc na podejrzane serwisy możemy nieświadomie zarazić komputer, klikanie w nieznane linki z naszej poczty również może doprowadzić do infekcji. Często podłączając zainfekowany dysk, pendrive lub wkładając inny nośnik, możemy zarazić nasz komputer. Aby bronić się przed infekcjami zalecamy instalację oprogramowania antywirusowego. Takie oprogramowanie można nabyć w naszym sklepie.
[Powrót do góry]

7. Przez pomyłkę zostały usunięte ważne pliki, czy je odzyskam?
W większości przypadków TAK. Zalecamy wyłączyć komputer i zadzwonić do naszego technika. W żadnym wypadku nie należy instalować na komputerze nowego oprogramowania/usuwać starego lub kopiować na dysk twardy jakichkolwiek danych.
[Powrót do góry]

8. Zalałem laptopa co zrobić?
Należy jak najszybciej wyłączyć komputer, odłączyć od zasilania sieciowego, wyjąć baterię oraz zadzwonić do naszego technika w celu uzyskania dalszych instrukcji.
[Powrót do góry]

9. Mój internet czasem zwalnia co jest przyczyną?
Jeśli mamy dostęp za pomocą sieci bezprzewodowej warto sprawdzić rodzaj zabezpieczeń. Często przyczyną jest podłączanie się osób postronnych do naszej sieci. Przyczyną może być również złośliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze, lub mocno obciążone łącza dostawcy internetu.
[Powrót do góry]

10. Chce podłączyć drugi komputer do internetu, kupiłem router - czy niezbędna jest jego konfiguracja?
Oczywiście należy go skonfigurować zależnie od Twojego dostawcy oraz zabezpieczyć aby osoby trzecie nie mogły korzystać z naszego internetu, gdyż poza obciążeniem i spadkiem wydajności naszego internetu, osoby te, mogą narazić nas na szereg przykrych konsekwencji. Polecamy kontakt z naszym technikiem w celu wyjaśnienia niebezpieczeństwa.
[Powrót do góry]

Wydrukowana treść pochodzi ze strony:
www.enigmatech.eu/serwis,faq.html
Wróć na górę